facebook youtube
naglowek

Zapraszamy na ogólnopolski warsztat ministrancki dla posługujących do liturgii w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Warsztat odbywa się co roku w ramach spotkań Tradicamp. W trakcie całego warsztatu Uczestnicy biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych oraz wykonują funkcje liturgiczne podczas codziennej liturgii w formie nadzwyczajnej, gromadzącej Uczestników spotkań Tradicamp.

 

Warsztat ministrancki jest również okazją do poznana wiernych tradycji łacińskiej z całego kraju oraz wymiany doświadczeń z ministrantami posługującymi w różnych wspólnotach.

 

Jura Krakowsko-Częstochowska 2 - 8 lipca A.D.2017

 

W programie:

 

wykłady teoretyczne

nauka ministrantury do Mszy cichej i recytowanej

nauka ministrantury do Mszy śpiewanej i solennej

a ponadto wspólna modlitwa, formacja i integracja wspólnoty

Warsztat prowadzą:

Klerycy tradycyjnych zgromadzeń i polskich diecezji oraz ceremoniarze duszpasterstw Tradycji Łacińskiej.


Informacje i zapisy:

Tel.: 506 973 360

e-mail: info@tradicamp.pl

 

Do wzięcia udziału w szczególności zapraszamy ministrantów posługujących w lokalnych wspólnotach wiernych tradycji łacińskiej oraz wszystkich zainteresowanych liturgią i służbą liturgiczna w nadzwyczajnej formie. Poza podstawowym programem warsztatów ministranckich Uczestnicy będą pełnić służbę liturgiczną do różnych Mszy Świętych celebrowanych podczas spotkań Tradicamp. Zajęcia teoretyczne i praktyczne będą się odbywać pomiędzy celebracjami liturgicznymi i zajęciami integracyjnymi, odbywającymi się w ramach spotkań Tradicamp.

 

Organizatorzy gwarantują uczestnikom warsztatu ministranckiego nocleg i wyżywienie oraz ubezpieczenie i tak zorganizowany udział w warsztacie jest płatny. Zainteresowanym organizator udziela wszelkich informacji telefonicznie i mailowo, a chętni proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www spotkań Tradicamp, odnotowując w rubryce „UWAGI" - warsztat ministrancki.

Copyright - inicjatywawlodowicka.pl